Start-up Academy 2014 – Szkolenia

NETWORKING 26.03.2014 start 17:30

Temat warsztatu: Zostań Spidermanem, czyli utkaj sieć kontaktów i przekuj ją w biznes.

Plan warsztatu:

1) Po co ten networking ? Pojęcie, kontekst i płaszczyzny networkowania.
2) Podstawy networkingu – znacznie przygotowania, metody i narzędzia oraz ich zastosowanie.
3) Gambity otwierające i gra środkowa – praktyka zawierania nowych kontaktów.
4) Jak przekuwać nowe kontakty w biznes – znaczenie follow upu w rozwijaniu nawiązanych relacji.
5) Speed-up business mixer – praktyczna lekcja networkingu.

Prowadzący warsztat:

Warsztat zostanie poprowadzony przez Dzida Consulting – inicjatywę mająca na celu wspieranie konkurencyjności i innowacyjności polskich firm za pomocą łączenia innowacyjnych pomysłów biznesowych z rynkiem. Zespół Dzida Consulting tworzą brokerzy innowacji – Karol Krasnodębski i Tomasz Pilewicz, którzy swoje doświadczenie wypracowali w firmach o globalnym zasięgu, w tym PwC, L’Oréal, czy Philips. Założyciele inicjatywy są laureatami ogólnopolskiego konkursu na najbardziej innowacyjny pomysł roku 2010 zorganizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Prowadzący warsztat są absolwentami Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie obecnie są doktorantami ekonomii.

Lean Canvas 2.04.2014 start 16:00

Temat szkolenia: Projektowanie modelu biznesowego z wykorzystaniem narzedzia Lean Canvas

Przedmiotem szkolenia jest narzędzie modelowania biznesowego Lean Canvas. Lean Canvas to prosty sposób na całościowy opis przepływu wartości w ramach dowolnego przedsięwzięcia. Szkolenie składać się będzie w krótkiego wprowadzenia teoretycznego oraz długiej części warsztatowej. W wyniku warsztatu każdy z uczestników opracuje model biznesowy dla swojego rozwiązania.

Plan Szkolenia:

1) Poznaj co to model biznesowy i po co to
2) Poznaj co to Lean Canvas, co może czego nie moze
3) Posluchaj jak wypelnic Lean Canvas by ucieszyć inwestora
4) Zrób swój Lean Canvas
5) Pokaż swój Lean Canvas
6) Ocen Lean Canvas innych

Prowadzący warsztat:

Jan Kaczmarek – Partner w firmie doradztwa dotacyjnego EXEQ oraz współzałożyciel agencji CLIPATIZE specjalizującej się w eksplanatorach wideo, Członek Zarządu Fundacji MOST. W ciągu kilku lat działalności doradczej w obszarze innowacji, badań i rozwoju współpracował z wieloma klientami z branży IT i telekomunikacji oraz jednostkami badawczymi z Polski i Europy. Posiada doświadczenie w zarządzaniu organizacją, doradztwie strategicznym w zakresie działalności badawczo-rozwojowej i innowacji oraz pozyskiwania na ten cel finansowania ze źródeł publicznych i prywatnych. Jako doktorant Uniwersytetu Warszawskiego rozwija zainteresowania naukowe w obszarze analizy i reprezentacji emocji w systemach sztucznych.

Pozyskiwanie kapitałów zewnętrznych 10.04.2014 Start.16:00

Plan szkolenia:

1.    Czy naprawdę potrzebujesz więcej pieniędzy na działalność?
2.     „Dostałem kredyt” i inne mity.
3.    Wady i zalety wybranych źródeł finansowania.
4.    Jak wybrać najkorzystniejsze źródło finansowania?
5.    Potęga czytania, czyli co się kryje w umowach.

Prowadzący warsztaty:

Warsztat zostanie poprowadzony przez dr Artura Fiksa wieloletniego pracownika naukowo-dydaktycznego ALMAMER Szkoły Wyższej. Obszarem jego zainteresowań jest szeroko pojęte funkcjonowanie przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej. Swoje doświadczenia opiera na badaniach i analizach prowadzonych w ramach pracy naukowo-badawczej. Dają mu one możliwość obserwowania procesów gospodarczych z różnych perspektyw, co minimalizuje niebezpieczeństwo subiektywnej oceny badanych zjawisk wynikające z zaangażowania się w konkretną sytuację.
Prowadzący warsztaty jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie (obecnie ALMAMER Szkoła Wyższa), doktorat z ekonomii obronił w 2010 roku w Instytucie Finansów Akademii Finansów w Warszawie.
 

User Research – czyli zanim zaczniesz projektować nowy produkt 11.04.2014 Start. 16:30

Tworząc nowy produkt, zwykle w pierwszej kolejności ustalamy kto i do czego będzie go używał. Można oprzeć się na zestawie przypuszczeń lub wierzyć w niezawodność własnej intuicji. Jakie wtedy są szanse na powodzenia produktu? Trudno stwierdzić. Można natomiast skonfrontować przypuszczenia z rzeczywistością, przeprowadzić „User Research” i oprzeć projekt na koncepcji person i scenariuszy kontekstowych. Jak to zrobić?
 
Plan szkolenia:
Na wstępie przyjrzymy się jak wygląda kompletny proces projektowanie UX
 
Następnie skupimy się na jego pierwszym, kluczowym etapie: User Reserach.
Dowiesz się:
·         Jak projektować produkty, które rzeczywiście są komuś potrzebne
·         Jakie błędy popełniane są najczęściej, gdy tworzone są koncepcje nowych aplikacji
·         Jak porzucić własne wyobrażenia i zrozumieć rzeczywiste potrzeby użytkowników
·         Jak we własnym zakresie możesz przeprowadzić User Reserach
·         Na czym bazować projektując nowy produkt – metoda person i scenariuszy kontekstowych.

Prowadzący szkolenie:
Michał Wendorff projektuje produkty software’owe od 2006 roku. Brał udział w powstawaniu ponad dziesięciu start-up’ów. Obecnie pracuje jako Lead UX Designer w firmie Lumesse, gdzie koordynuje projektowanie produktów klasy: Talent Acquisition i Talent Management. 

Customer Development 16.04.2014

Customer Development – to filozofia i zestaw narzędzi do zarządzania startupem. Poznamy główne zasady tej metody oraz przećwiczymy najważniejsze z nich – formułowanie CPS oraz budowanie i przeprowadzanie wywiadów.

Plan Warsztatów:

Co to jest Customer Development?
Warsztat CPS
Wywiady – zasady budowania
Warsztat wywiady
 

Prowadząca warsztat:

dr Agnieszka Skala – Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka SGH, adiunkt na Politechnice Warszawskiej, współzałożycielka i prezes SPIN Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest.
Prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości na Politechnice Warszawskiej. Pracuje naukowo w obszarze przedsiębiorczości high-tech oraz e-biznesu. W ramach SPIN Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest realizuje warsztaty biznesowe dla startupów branży internetowej. Absolwentka Lean LaunchPad Educators Program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Członek SEIPA: Sieci Edukatorów Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej. Autorka case studies o polskich startupach w branży e-biznes.

Pitching skills (part 1) 23.04.2014

Pitching skills – czyli historia dobrze opowiedziana (część 1) 

Plan szkolenia:

– Do celu! – dlaczego prezentujemy?
– Naucz i zaskocz – czego oczekuje widownia?
– Owacja na stojąco – tajniki udanej prezentacji
– Krótko i na temat – „1-liner”
– Windą do „nieba” – Twój „elevator pitch”
– Intrygująca historia – Demo Day
– Przekonujące dowody – Prezentacja Inwestorska
– Triki z praktyki
 
Prowadzący warsztaty:

Łukasz Jabłoński – odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój serwisu Audioteka – europejskiego lidera w dystrybucji audiobooków. Od ponad 4 lat aktywnie wspiera polskie firmy technologiczne w zdobywaniu klientów na rynkach zagranicznych. Trener, mówca, organizator programów akceleracyjnych oraz szkoleń dla młodych przedsiębiorców, którzy marzą o międzynarodowym sukcesie. Zarówno w życiu zawodowym, jak również prywatnie pasjonują go „dobrze opowiedziane historie”. Zafascynowany Skandynawią – tamtejszą naturą, kulturą i stylem życia, a także ekosystemem, wspierającym rozwój przedsiębiorstw.

Social Media/PR 24.04.2014

Plan szkolenia:

• Social media w Polsce – współczesne trendy
• Rola mediów społecznościowych w modelach
biznesowych startupów
• Komunikacja w social media
• Praktyczne porady i przedstawienie zalet
poszczególnych platform społecznościowych
• Narzędzia, które mogą usprawnić pracę ze społecznościami

Prowadzący warsztaty:

Dawid Pacha – CEO w Realdeal, narzędzia do przeprowadzania promocji sprzedaży w kanałach social media. Współtwórca School of New Media. Związany z branżą social media od 6 lat. Wykłada social media marketing na studiach podyplomowych na SGH. Absolwent Marketingu i Zarządzania oraz studiów doktoranckich przy Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej. Interesuje się tematyką wykorzystywania społeczności internetowych w modelach biznesu przedsiębiorstw. Współorganizator Czwartków Social Media i podcaster w Webskich Chłopakach. Współtwórca platformy Social Desk z aplikacjami na platformę Facebook. Związany wcześniej z agencjami social media: Mitu i Agencją Społem.

Design/UX 28.04.2014

Pitching skills (part 2) 16.05.2014

Plusy dodatnie i plusy minusy współpracy z inwestorem 13.05.2014

Lista zagadnień :

– marketing projektu
– różne źródła finansowania start-up-ów
– inwestor aktywny vs inwestor pasywny
– ustalenia wspólników (umowa inwestycyjna, umowa spółki)
– kolejne rundy finansowania
– jak się to robi w US

Prowadzący warsztat:

Tomasz Grzybowski (Buiness Angel Inwestor)

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress