Brama do przedsiębiorczości - relacja z finałowej prezentacji projektów

Brama do przedsiębiorczości – relacja z finałowej prezentacji projektów

Podczas finałowej prezentacji projektów  15.12 br.  przez jury został wyłoniony najlepszy pomysł na start-up wydarzenia „Brama do przedsiębiorczości”.  Pierwsze miejsce zajął projekt Matgeniusz, a specjalne wyróżnienie otrzymało ecobe.

W wydarzeniu Brama do przedsiębiorczości wzięło udział 8 zespołów,  które przez 3 dni ciężko pracowały nad swoimi pomysłami w Laboratorium Brama na Politechnice Warszawskiej. Na zakończenie wydarzenia uczestnicy zaprezentowali swoje projekty przed jury złożonym z inwestorów, członków akceleratorów przedsiębiorczości i osób związanych z przedsiębiorczością akademicką.

Za projekt z największym potencjałem rynkowym został uznany Matgeniusz,  który stanowi rozwiązanie problemu braku kontroli rodzicielskiej nad czasem spędzanym przez dzieci przed komputerem, którego pomysłodawcami są: Bartłomiej Niespodziany i Michał Winiarski. Na jury zrobiła wrażenie prostota pomysłu oraz wstępny prototyp platformy.

Najlepszy zespół jako nagrodę otrzymał Kindle PaperWhite 2 zasponsorowane przez Fundację MOST.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymało ecobe, którego pomysłodawcami są Szymon Pawica i Kacper Wójcik. Ideą projektu jest stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie jednocześnie grywalizacją mobilizująca użytkowników do bycia ekologicznym. Jury zwróciło uwagę na to, że projekt dotyka popularnych i ważnych obecnie zagadnień, takich jak ekologia i ochrona środowiska

Podczas finałowej prezentacji zostały również zaprezentowane takie pomysły jak: PuzzleTime  – aplikacja ułatwiająca planowanie wolnego czasu, Przysługi.pl – platforma specjalizująca się w sprzedaży usług przez Internet, która wykorzystuje mechanizm odwróconych aukcji, VetAlert – platformę wspomagającą działanie gabinetów weterynaryjnych, Design-Lab – platformę dla młodych projektantów, PeepFashion – aplikacja dla osób interesujących się modą, Taxi Paczka – aplikacja mobilna umożliwiająca zlecenie przesyłki w Twoim mieście bezpośrednio taksówkarzowi.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział 18 uczestników, 11 mentorów i  trenerów,  4 członków jury.

Finałowa prezentacja była ważnym momentem dla wszystkich zespołów, które ciężko pracowały przez cały weekend. Uczestnicy byli zadowoleniu z udziału w wydarzeniu i uznali je za owocne dla swoich projektów.

Fotorelację można zobaczyć TU!

Monika Serkowska

Fundacja MOST jest organizatorem Entrepreneuria Acceleration Weekend, programu zrealizowanego w ramach projektu Entrepreneuria.eu, współfinansowanego przez Narodowy Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Kreator Innowacyjności – Wsparcie Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej".