Poznajcie projekty, które będą reprezentować Polskę w globalnej części konkursu World Summit Award!

Poznajcie projekty, które będą reprezentować Polskę w globalnej części konkursu World Summit Award!

Już znamy listę projektów, które będą reprezentować Polskę w drugim, ogólnoświatowym już etapie konkursu World Summit Award 2015!

 

World Summit Award to międzynarodowy konkurs organizowany przez International Centre for New Media pod patronatem ONZ, w którym biorą udział projekty z ponad 160 krajów. Celem konkursu jest wyłonienie oraz promocja najlepszych serwisów i aplikacji na świecie. Pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku, a kolejne odbywają się, co dwa lata.

Poniżej znajduje się lista projektów, które będą reprezentować Polskę w globalnej części konkursu!

 

  • Health & Environment: Telemedi.co

  • Entertainment & Lifestyle: Shadow Assassin

  • Culture & Tourism: Open Monuments

  • Media & News: App of cards

  • Business & Commerce: Automater

  • Inclusion & Empowerment: CivilHub

 

W tym roku w polskiej edycji konkursu projekty po raz pierwszy były oceniane przez panel ekspertów w składzie: Łukasz Kołtowski, Agnieszka Skala, Alek Tarkowski, Zuzanna Stańska, Michal Bonarowski, Konrad Latkowski, Kamila Sidor, Piotr Ostarch, Jakub Lebuda i Monika Serkowska

 

Projekty, które zostały wyłonione w krajowej pre-selekcji, zostaną poddane ocenie międzynarodowego Jury ekspertów, które spotka się w tym roku w Baku w Azerbejdżanie. Spośród setek nominacji krajowych, eksperci wybiorą  40 najlepszych produktów. Wybór zwycięzcy zostanie ogłoszony podczas Globalnego Kongresu WSA pod koniec 2015  roku (miejsca imprezy jeszcze nie potwierdzono).

 

Kolejna szansa, żeby zgłosić swój projekt do konkursu za 2 lata. W międzyczasie zapraszamy do śledzenia nowo powstałego FanPage polskiej edycji konkursu: https://www.facebook.com/WSAPoland oraz trzymamy kciuki za nominowane projekty!