Weź udział w globalnym konkursie World Summit Award

Weź udział w globalnym konkursie World Summit Award

Prowadzisz serwis internetowy lub jesteś autorem aplikacji mobilnej mającej realny wpływ na społeczeństwo? Jeśli odpowiedziałeś “tak”, to nie przegap okazji i w terminie do 15 czerwca zgłoś swoje rozwiązanie do globalnego konkursu World Summit Award (WSA) organizowanego przez International Centre for New Media pod patronatem ONZ.

WSA po raz kolejny poszukuje e-skarbów, w następujących kategoriach (http://www.wsis-award.org/contest/categories-and-rules):

  • Government & Open Data
  • Health & Environment
  • Learning & Science
  • Entertainment & Lifestyle
  • Culture & Tourism
  • Media & News
  • Business & Commerce
  • Inclusion & Empowerment

Konkurs WSA wybiera i promuje najlepsze serwisy i aplikacje na świecie.  "W oceanie produktów i usług, bardzo trudno  jest znaleźć e-content dobrej jakości, lokalnym rozwiązaniom bardzo trudno jest konkurować z mainstream’em", stwierdza Przewodniczący WSA Peter Bruck. "WSA stanowi odpowiedź na ten problem – jego misją jest promowanie wartościowych produktów mających realny wpływ na społeczeństwo."

Po okresie pre-selekcji na szczeblu krajowym,  Jury złożone z ekspertów spotka się w tym roku w Azerbejdżanie w celu oceny nadesłanych zgłoszeń. Spośród setek nominacji krajowych, eksperci wybiorą  40 najlepszych produktów, które będą miały szansę zaprezentować się na Globalnym Kongresie pod koniec roku 2015.

“Udział w konkursie – poza szeroką promocją projektu – daje szansę na rozwój sieci kontaktów w skali globalnej, bowiem w konkursie biorą udział projekty selekcjonowane przez ekspertów z ponad 160 krajów” – mówi Jakub Lebuda, krajowy ekspert WSA i referent w konkursie. “To szansa na uzyskanie cennego feedbacku do rozwijanego produktu, a także okazja na bezpośredni rozwój biznesu, dzięki budowie relacji handlowych z uczestnikami konkursu z innych krajów” – dodaje Lebuda.  

Do tej pory projekty z Polski wygrywały dwukrotnie – w 2003 roku (ydp.com.pl) i 2009 roku (avaguide.net). Konkurs WSA posiada także dedykowaną edycję dla rozwiązań mobilnych WSA mobile. W ostatniej edycji, która zakończyła się w lutym br. w kategorii m-Entertainment & Lifestyle zwyciężyła polska firma Incuvo z produktem Createrria. Jakub Duda, prezes zarządu Incuvo w ten sposób opowiada o konkursie: “Udział w konkursie World Summit Award oznaczał dla projektu Createrria („gry w tworzenie gier” na platformy mobilne)  same pozytywy – po raz kolejny zweryfikowaliśmy silne strony, walory edukacyjne i unikalny charakter projektu, tym razem w starciu z naprawdę mocnymi konkurentami. Nawiązaliśmy też nowe kontakty biznesowe, które w przyszłości powinny przynieść firmie wymierne korzyści. Logo World Summit Award Global Champion to dla nas ważny element kampanii promocyjnej projektu Createrria.”

Autorzy projektów z Polski, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie mogą przesłać swoje zgłoszenia do 15 czerwca za pośrednictwem strony:  http://register.icnmdb.at/WSA/2015/Poland/

Więcej informacji na temat konkursu udziela Monika Serkowska mserkowska@most-program.org Krajowym ekspertem konkursu w Polsce jest Jakub Lebuda.