Start-up Academy 2014 – mentorzy

Dariusz zielińskiDariusz Zieliński

Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Marką Newsweek gdzie odpowiada za kompleksowy rozwój marki – zarówno samego tygodnika, jak również portalu Newsweek.pl, wydań cyfrowych, innych projektów wydawniczych i pozawydawniczych oraz sprzedaż we wszystkich kanałach dystrybucji.

Wcześniej pracował w Gruner + Jahr  jako Dyrektor ds. strategii i rozwoju, gdzie był odpowiedzialny za przygotowywanie i realizację strategii new business w ramach segmentu Men and Special Interest dla tytułów: National Geographic Polska, NG Traveler, Focus, Focus Historia.  Dodatkowo zajmował się kreowaniem inicjatyw specjalnych bazujących na kompetencjach tytułów, potencjale Wydawnictwa G+J oraz partnerów zewnętrznych. Zajmował się też między innymi digitalizacją i komercjalizacją treści w związku z przygotowywaniem aplikacji mobilnych magazynów G+J (Gala, Glamour, Focus) na tablety.

Wcześniej był związany z wydawnictwem Marquard Media Polska i Ciszewski Public Relations (MSL Group), gdzie zajmował się opracowywaniem strategii komunikacji między innymi dla marki LECH Premium (kompania Piwowarska), Nivea (Beiersdorf).

Oana PenuOana Penu 

Oana Penu joined Philips in September 2012 to support Philips CEE Market.  In her role she has modeled end to end gov’t processes and embedded them into Philips internal process, build an organization of 40 people and run several pilot projects accessing international donor funding for Philips CEE and its customers focusing on new financing and business models. 

Oana has over 10 years of experience in international project management and EU Affairs. Before joining Philips, she worked with the Regional Environmental Center in CEE and SEE supporting candidate countries implementing the EU Environmental Policy. In Romania she has developed the cost assessment and investment plans for the implementation of the EU waste and nature protection Directives for the Operational Program Environment.

Most recently held a Director’s position in Shuman Associates in Brussels. She headed the Structural Funds practice and in this capacity worked closely with top level management teams to formulate and implement business development strategies, enabling top US and EU companies, including Microsoft, HP, Motorola, Agilent Technologies and 3M to capitalize on EU-funded leads. 

On the entrepreneurial side, Oana has set up a waste packaging company with started with a capital of 10 000 EUR in 2004 which was sold in 2007 with a turnover of 2 million EUR, run several CSR and volunteering campaigns on increasing awareness on nature conservation and energy efficiency throughout Europe.   

Oana has Master Degree in environmental economics and international studies from the Academy of Economic Studies, Bucharest.  

Agnieszka Oleszczuk Widawska

Agnieszka Oleszczuk-Widawska

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Współtwórca Evenea.pl – systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów online na wydarzenia, który między innymi został nagrodzony statuetką Aulera 2011. Od września 2012 Dyrektor największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej – Founder Institute Warsaw oraz współorganizator spotkań branży IT LubCamp. Wykładowca Event marketingu i Marketingu internetowego w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Prelegent i panelista na wielu konferencjach. Trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem. Wcześniej związana z sektorem bankowym, sprzedażą, e-commerce oraz szkoleniami.

Anna Walkowska

Anna Walkowska

Dyrektor Zarządzająca (CEO) w Homplexie, wykonując z potrzeby chwili działania PRowe, marketingowe, programistyczne, projektowe, administracyjne. Przedsiębiorca, który wykorzystując technologię IT i 3D marzy by zrewolucjonizować swoim rozwiązaniem branżę wyposażenia wnętrz. Chce aby urządzenie domu było dla jego mieszkańców łatwe, a efekt był powodem do dumy. Homplex.pl, który ma już ponad 3 mln użytkowników zajmuje się dostarczaniem gotowych aranżacje wnętrz przygotowane przez profesjonalnych architektów wnętrz w 3D z prawdziwych produktów, które można kupić we wskazanych miejscach. 
Dzięki dotacji z NCBiR w ramach programu “Go Global” wyjechała do Krzemowej Doliny na 4 miesiące. gdzie z zespołem spotykała się z wieloma przedsiębiorcami, inwestorami, mentorami oraz potencjalnymi klientami. 
Razem z Borysem Musielakiem i Kubą Filipowskim stworzyła Reaktor – centrum coworkingowe dla startupów, które było jej drugim domem przez blisko dwa lata. Przyczyniła się tym samym do zbudowania społeczność startupowej, która stała się inspiracją do budowania startup community w Krakowie czy Poznaniu.

Marcin StrzałkowskiMarcin Strzałkowska

Prezes zarządu Inteliwise – jest odpowiedzialny za strategię firmy, marketing oraz sprzedaż, autor sukcesu marki w sektorach TMT oraz FMCG, współautor takich projektów jak NetMania, największej interaktywnej gry w polskim Internecie. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz MBA Institute Français de Gestion. Od 2005 – Dyrektor ds. Marketingu w Crowley Data Poland. (odpowiedzialny za strategię firmy, marketing oraz sprzedaż). 2000-2004 – Dyrektor Sprzedaży Detalicznej i Obsługi Klienta oraz Dyrektor Komunikacji Marketingowej w portalu Wirtualna Polska S.A.; (do kluczowych osiągnięć należą: wzrost rozpoznawalności marki z 58% do 91% oraz wzrost liczby użytkowników o 400%, jako rezultat stworzenia i wdrożenia promocji i strategii reklamowej, wzrost w poziomie sprzedaży klientom detalicznym do 1 miliona USD w ciągu 2 lat, redukcja kosztów wydawanych na biura obsługi klienta o 80%), wcześniej, w latach 2000-2004 – Brand Manager w Unilever Polska (zarządzanie markami Rexona and Domestos na kraje Środkowej i Wschodniej Europy; do kluczowych osiągnięć należy zaliczyć: wzrost udziału produktów Domestosa w rynku z 44% do 51% jak również wiodąca pozycja marki Rexona z 10% wzrostem sprzedaży), wcześniej – zatrudniony w Credit Mutuel Bank we Francji oraz w Assistance w Warszawie.

Arkadiusz KwoskaArkadiusz Kwoska

Arek jest seryjnym przedsiębiorcą, założycielem mobilnego software house oLabIT , CTO w międzynarodowej, butikowej firmie konsultingowej MCE Consulting International (http://mceconsultingintl.com), oraz współzałożycielem kilku innych firm. Obecnie jest zaangażowany w projekt poznawania europejskiej sceny startupowej www.StartupVan.eu. W przeszłości zbierał doświadczenia pracując min. z operatorami telekomunikacyjnymi ( w tym jako wieloletni Doradca Dyrektora Portali i Kontentu w Play – największym startupie w jakim uczestniczył). Arek jest aktywnym uczestnikiem polskiej sceny startupowej, ekspertem NCBiR oraz Polskiej Izby Nowych Technologii IZTECH.

Jakub LebudaJakub Lebuda

Jakub jest CEO firmy EXEQ oraz założycielem firmy CLIPATIZE. Pracuje w małych i średnich szybko rozwijających się przedsiębiorstwach. Był zaangażowany w różnego rodzaju innowacyjne projekty edukacyjne (BRAMA Lab), oraz strefy doradcze (Disruptive Concepts) dla sektora prywatnego i publicznego oraz NGO, oba zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. 

Zakres mentoringu: relacjach B2B, business development, sprzedaży, brand development, strategii marketing, rekrutacji i pozyskiwaniu funduszy.

Jan Kaczmarek

Jan Kaczmarek

Partner w firmie doradztwa dotacyjnego EXEQ oraz współzałożyciel agencji CLIPATIZE specjalizującej się w eksplanatorach wideo, Członek Zarządu Fundacji MOST. W ciągu kilku lat działalności doradczej w obszarze innowacji, badań i rozwoju współpracował z wieloma klientami z branży IT i telekomunikacji oraz jednostkami badawczymi z Polski i Europy. Posiada doświadczenie w zarządzaniu organizacją, doradztwie strategicznym w zakresie działalności badawczo-rozwojowej i innowacji oraz pozyskiwania na ten cel finansowania ze źródeł publicznych i prywatnych. Jako doktorant Uniwersytetu Warszawskiego rozwija zainteresowania naukowe w obszarze analizy i reprezentacji emocji w systemach sztucznych.

Tomasz PilewiczTomasz Pilewicz

Obecnie Government Affairs Consultant dla Philips Healthcare i Philips Lighting w Polsce, gdzie zajmuje się realizacją strategi B2G i wsparciem polskich miast i regionów na rzecz inteligentnego rozwoju, podniesienia zdrowia mieszkańców i atrakcjności inwestycyjnej. Wcześniej pracował w PwC, jako Senior Associate w dziale Doradztwa Biznesowego, gdzie był zaangażowany w doradztwo dla sektora publicznego i w obszarze inwestycji napływających. Laureat konkursu na najbardziej innowacyjne biznesplany "Kreator Innowacji" w 2010 roku zorganizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z doświadczeniem zdobytym w branży doradztwa biznesowego oraz branży wysokich technologii.

Agnieszka LewandowskaAgnieszka Lewandowska

Agnieszka jest prezesem Zarządu Fundacji Startup School. Z wykształcenia pedagog, zawodowo project manager, na co dzień człowiek-orkiestra. Od 2009 roku swoje umiejętności łączy kierując Startup School, gdzie zajmuje się koordynacją projektów oraz wsparciem i współpracą z zespołami.

 

 

PiotrMAzurPiotr Mazur

Inżynier informatyk oraz kierownik zespołu wsparcia klientów biznesowych w Hewlett-Packard Polska. Od 2008 roku w serwisie HP, pracując przy rozwiązywaniu problemów technicznych związanych ze sprzętem u kluczowych klientów biznesowych. Certyfikowany specjalista od sprzętu ISS, systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz Linux, wirtualizacji (VMware, Microsoft). Znawca metodologii ITIL. Dodatkowo w zakres obowiązków wchodzi koordynacja pracy zespołu, współpraca w ramach projektów związanych z usprawnieniem działania organizacji, szkolenie i wdrażanie nowych pracowników. Absolwent Politechniki Warszawskiej – Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn.

RalphTalmontRalph Talmont

Ralph Talmont: communications & creative director, multimedia producer, founder, connector

Ralph Talmont is a creative strategist, communications consultant, multimedia producer, innovation catalyst, photographer and author with deep experience in servicing individual, corporate and SME clients on four continents. Ralph is also a speaker, presenter and coach on creativity, communication and new media.

Ralph's involvement with innovation-driven companies began in 1999 when he created the World's first portal for book trade professionals (editing, production and rights management.) Today Ralph uses his innate ability to connect people and concepts and communicate ideas to build value for a variety of online and offline projects. He is a founding partner in Conversato (global video delivery), a founding partner in the strategy and innovation consultancy PerfectStorm, is an advisor in a stealth project in smart TV advertising and regularly coaches companies and organisations on creativity and communication.

Over a thirty-year career in visual communications, Ralph has made retail multimedia products, designed music packaging, produced marketing communications for global hotels and resorts, directed documentary videos and staged collaborative arts events. His photographs have illustrated the pages of leading magazines (Time, National Geographic Traveller, GEO Saison) and, together with his writing and design, helped corporates such as Siemens, Nike and Commercial Union tell their stories. He has also produced some thirty books on subjects ranging from the World's largest yachts to winemaking and tribal mythology.

He is the curator and Team Leader for TEDxWarsaw, Poland's first and largest annual TEDx conference, and contributes to other media, design and innovation events.

ZuzannaKopaczynskaZuzanna Kopaczyńska-Grabiec

Radca prawny, współpracuje z Kancelarią Prawną SPCG T.Studnicki, K. Płeszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski sp.k.Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka Universita degli studi w Maceracie (Włochy) oraz Uniwersytetu Ernst Arndt Moritz w Greifswaldzie, (Niemcy). Absolwentka Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz kursu prawa własności intelektualnej organizowanego przez Światową Organizację Własności Intelektualnej WIPO. 
Współautorka rozdziału nt. polskiego prawa własności intelektualnej w „Media, Advertising & Entertainment Law Throughout the Word” pod red. Andrew B. Umer (2008 Thomson/West), oraz autor artykułów poświęconych prawom autorskim oraz handlu elektronicznemu. Mentor na imprezie 2013 Startup Weekend Warsaw wspieranej przez Kauffman Foundation. Specjalizuje się w prawie handlowym oraz w prawie własności intelektualnej. Współpracuje z platformą edukacyjną Fashion Law Business.

MarekŚredniawa

Marek Średniawa

Marek jest cenionym ekspertem w dziedzinie technologii informacyjnych i komunikacji. Posiada bogate portfolio projektów konsultingowych zrealizowanych dla takich firm jak Telekomunikacja Polska, Polkomtel, PTC Era, Netia, Dialog,  Nokia Siemens Networks, Alcatel, Clearwire, West LB Bank, Dot Systems, DCS, IIR, IDG, CPI, Enterprise Ireland, CELTIC Programme Office, KPMG, PriceWaterhouseCoopers, Roland Berger, Spencer Stuart Szostek&Partners, PARP oraz Ministerstwa Finansów. Jest docentem w Instytucie Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi wykłady oraz badania w dziedzinie ICT, w tym w szczególności z zakresu Sieci Nowej Generacji (NGN/IMS), Internetu Przyszłości oraz Społeczeństwa Informacyjnego. Marek był także wykładowcą i członkiem Kolegium Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, odpowiedzialnym za moduł Systemów Informacyjnych dla Zarządzania w ramach programu MBA. Ponadto, prowadził oraz uczestniczył w wielu projektach badawczych w tym w ramach programów COST oraz 6 i 7 Programu Ramowego UE. Pełni także rolę zewnętrznego eksperta oraz recenzenta wniosków dotacyjnych w ramach programów CELTIC oraz krajowych programów badawczo-rozwojowych w Polsce i Irlandii. Zainteresowania naukowe Marka to techniczne, biznesowe oraz prawne aspekty ICT, konwergencja mediów, sieci i usług a także Internet przyszłości.

Łukasz WrodyckiŁukasz Wrodycki

Od roku 2010 roku odpowiedzialny jest za rozwój firm z branży marketingowej: Fine Art Media agencję Interaktywną specjalizującą się w planowani strategii marketingowych online oraz Fine Performance agencję SEM/SEO specjalizującą się w projektach efektywnościowych min. przy wykorzystaniu Google, Facebook. Łukasz doświadczenie zawodowe rozpoczynał w 2005r., koordynując procesy sprzedaży i tworzenia strategii produktowej dla przodujących banków w Polsce. Współpracował z następującymi instytucjami w branży bankowej: Bank Millennium SA, BRE Bank SA, w branży ubezpieczeniowej AXA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz w branży inwestycyjnej OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, OPERA Dom Maklerski SA.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress