START-UP ACADEMY - WEEK 2

START-UP ACADEMY – WEEK 2

Kolejny tydzień Entrepreneuria Start-up Academy rozwinął w naszych uczniach najważniejszą umiejętność – otworzył ich na ludzi czyli przyszłych klientów. Agnieszka Skala (Szkoła Przedsiębiorczosci Innovation Nest) poprowadziła szkolenie z Customer Development, w którym bardzo ważną częścią były warsztaty. Młodzi przedsiębiorcy nauczyli się, jak w ogóle zacząć robić reaserch oraz jak ważne jest to, aby rozmawiać z potencjalną grupą docelową produktu. Jak na prawdziwą szkołę przystało, pojawiła się także i praca domowa, którą wszyscy wzorowo wypełnili.

Oprócz tego, Agnieszka rzuciła uczestników Start-up Academy na głęboką wodę, zachęcając projekty do pitchowania. To był kolejny sprawdzian dla mówców, każdy dostał feedback od widowni. Było widać, że niektórzy mają zadatki na przyszłych mówców TED!

Po tak intensywnym dwudniowym szkoleniu był czas na konsultacje z mentorami. Tomasz Szymański (Simplum) i Patrycja Węgrzynowicz (Yonita, Inc) prowadzili startupowców przez otchłanie przedsiębiorczości naprowadzając ich na właściwą drogą.

Tydzień został zakończony “Get out of the building”, kiedy to uczestnicy akademii pracowali poza swoją strefą komfortu i weryfikowali swoje pomysły i plany z prawdziwym światem.

Zapowiada się coraz ciekawiej :)

Karolina Karbarczyk