DEMO DAY - Entrepreneuria Start-up Academy 2014

DEMO DAY – Entrepreneuria Start-up Academy 2014

We wtorek 20 maja b.r. odbyła się finałowa prezentacja projektów, które ukończyły program akceleracyjny Entrepreneuria Start-up Academy 2014. Po 8-tygodniach pracy projekty przyszłych przedsiębiorców po raz pierwszy zostały przedstawione przed szerszą publicznością. Demo Day odbyło się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego; uczestniczyło w nim ponad 80 osób, w tym inwestorzy oraz osoby reprezentujące media.

Podczas finałowej gali zaprezentowało się 8 zespołów, spośród których jury złożone z inwestorów oraz członków akceleratorów przedsiębiorczości i osób związanych ze środowiskiem start-up’ów wyłoniło najlepszy projekt. 

Najlepszym projektem drugiej edycji Entrepreneuria Start-up Academy przez jury zostało wybrane BabyC – zespół w składzie:Karolina Zabrzeska, Agnieszka Stefaniuk, Iwona Baratowicz, Paweł Soluch – czyli Baby Control, który pozwala na określenie miejsca pobytu małych dzieci (np. w wieku od 3 do 8 lat). Produkt składa się z 2 elementów – wodoodpornej bransoletki dla dziecka z użyciem systemu bluetooth beacon oraz aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonach rodziców. Dzięki sygnałowi z bransoletki, aplikacja może poinformować rodziców o lokalizacji dziecka, które zniknęło z pola widzenia lub zaalarmować ich, jeśli pociecha zacznie się od nich zbytnio oddalać. Najlepszy zespół otrzymał pakiet doradztwa strategicznego o wartości 3000zł ufundowany przez Black Pearls, kurs językowy ufundowany przez Empik School oraz upominki od firmy Philips.

Nagrodę publiczności oraz wyróżnienie jury otrzymał projekt Bokser – zespół w składzie: Krzysztof Wróbel, Łukasz Sowa, Michał Kisiel – który dzięki czujnikom umieszczonym na rękach może zbierać i analizować statystyki np. walki bokserskiej. Rejestrowane mogą być rodzaje i siła uderzeń, trafienia, uniki itp. W trakcie walki możliwe jest śledzenie tych parametrów oraz punktów zdobytych przez bokserów w czasie rzeczywistym. Po walce wyniki mogą być poddawane analizie w celu określenia słabych i mocnych stron zawodników. Boks jest jedynie przykładem zastosowania systemu, który może być wykorzystywany przy praktycznie dowolnym rodzaju sportu czy treningu fitness przy użyciu dowolnej liczby czujników zaprezentowanych przez zespół Boksera. Zespól Bokser również otrzymał zestaw upominków ufundowanych przez firmę Philips. 

Podczas Demo Day w ramach cyklu "Ikony sukcesu. Born to succeed" organizowanego przez Samorząd Studentów WZ UW odbyła się również prezentacja Marcina Beme, który opowiedział o drodze, jaką pokonała Audioteka od początku swojego istnienia, aż do dziś. Gość wziął następnie udział w dyskusji, gdzie chętnie odpowiadał na pytania publiczności.

W czasie trwania Akademii uczestnicy wzięli udział w ponad 50 godzinach szkoleń, które odbywały się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz 80 godzinach konsultacji mentorskich. Podczas całego okresu trwania Akademii uczestnicy mieli do swojej dyspozycji przestrzeń do pracy w Laboratorium Brama na Politechnice Warszawskiej przy Wydziale Elektroniki. Efektem pracy zespołów było stworzenie 8 biznesplanów oraz prototypów projektów, które zostały zaprezentowane przed jury i publicznością Demo Day.

Program akceleracji odbył się dzięki wsparciu finansowemu Fundacji MOST oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych, aspirujących przedsiębiorców. Do programu zgłosiło się ponad 30 zespołów spośród, których zostało wyselekcjonowanych 10 projektów, które zakwalifikowały się do Akademii. Wszystkim zespołom kibicujemy i życzymy dalszych sukcesów. A tych, którzy przegapili bieżącą edycję, zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka oraz strony Entrepreneuria.eu

Monika Serkowska