Entrepreneuria Acceleration Weekend Gdańsk – Mentorzy

Mentorzy:

Agnieszka Meller

Agnieszka Meller 

Managerka Startera, od ponad 8 lat PM, od 2 lat konsekwentnie buduje fundament dla społeczności startupowej Trójmiasta, ocenia projekty startupowe aplikujące do Startera ze szczególnym skupieniem na marketingu i modelu biznesowym, szuka pomysłów na biznes, który realnie coś zmienią, wcześniej związana z projektami społecznymi, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej.

 

 

KarolinaJanikKarolina Janik

Od 2008 roku właściciel i dyrektor zarządzająca Personal PR Sp. z o.o. (www.personal-pr.pl), agencji PR oferującej kompleksowe działania z zakresu komunikacji marketingowej. Prelegentka, autorka publikacji z tematyki PR, prowadzi działalność doradczą i szkoleniową z zakresu budowania strategii marketingowych i PR, a także doboru narzędzi PR do realizacji celów biznesowych firm. Wcześniej przez cztery lata pełniła funkcję Kierownika Działu Komunikacji Marketingowej w firmie badawczej Gemius S.A. uczestnicząc we wprowadzaniu badania oglądalności internetu Megapanel PBI/Gemius na rynku polskim i w wybranych krajach CEE. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Universidade de Coimbra (Portugalia) oraz podyplomowych studiów PR przy PAN w Warszawie. Pomysłodawca: Fast PR, Akademia Social Media, Social Media Convent. Wybrani klienci: Ecco Shoes Poland, Play, Neckermann, LOVI, Electrolux, FRoSTA, Boehringer Ingelheim, Grand Hotel Rzeszów, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, TARR, Grupa GPEC, Enspirion, Energa Innowacje, czy Miasto Gdańsk.

MarcinBoreckiMarcin Borecki

Jeden z najlepszych specjalistów do spraw Windows Azure. Od lat wspiera małe i duże firmy w budowaniu architektur systemów opartych o chmury obliczeniowe, wspomaga procesy migracji i audytu bezpieczeństwa oraz buduje gotowe rozwiązania do monitorowania i skalowania aplikacji.Od wielu lat MVP z zakresu HTML5 i Internet Explorer, aktywnie uczestniczy w budowaniu społeczności, udzielając się podczas licznych spotkań technologicznych dla studentów i pracowników branży IT.Zarządza firmą PlaceChallenge.com, która tworzy gry miejskie w formie aplikacji na telefony komórkowe.Prowadzi konsultacje z zakresu Cloud Computing, Web, Mobile dla CloudExpert.pl Trenuje w SzkolaKodowania.pl, gdzie zajmuje się zagadnieniami związanymi z Cloud Computing i Web.  Blog http://marcinborecki.pl Company http://placechallenge.com

TomaszTomaszewski

Tomasz Tomaszewski

Przedsiębiorca, współzałożyciel firmy Rocket Studio. Konsultuje, inicjuje i wdraża nowe pomysły w branży internetowej. Specjalizuje się w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych modeli biznesowych, produktów oraz usług online. Prowadził projekty dla takich marek jak Polskapresse, Gratka-Technologie, Santi Diving Equipment, E-peers. Współtwórca popularnych serwisów o analizie biznesowej (http://analizait.pl) oraz tworzeniu produktów (http://productmanager.pl). W wolnych chwilach bloguje, czyta książki i ucieka za miasto rowerem.

 

Katarzyna DudaKatarzyna Duda 

Od 2012 roku kierownik platformy współpracy między inwestorami prywatnymi i pomysłowymi przedsiębiorcami: Inwestornia. Rok wcześniej została wybrana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości najlepszym akredytowanym konsultantem w Polsce w zakresie pozyskiwania środków europejskich. Członek Rady Nadzorczej Gunhed Sp z.o.o., której produktem jest Focus smarter analytics. Na co dzień współpracuje z autorami pomysłów biznesowych i inwestorami. Analizuje i zarządza projektami, buduje strategie rozwoju firm, szkoli i doradza na różnych etapach procesu inwestycyjnego oraz realizuje własne pomysły biznesowe. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz wielu specjalistycznych szkoleń z zakresu rynku kapitałowego i finansowania inwestycji wysokiego ryzyka. W przeciągu trzech ostatnich lat przeanalizowała ponad 500 projektów oraz uczestniczyła w ponad 50 rozmowach pomiędzy inwestorami i spółkami, w tym negocjacjach umów inwestycyjnych.

Maciej Saganowski

Maciej Saganowski

Przedsiębiorca internetowy, strateg produktu i user experience designer. Współwłaściciel mobiler.pl – firmy projektującej i wytwarzającej aplikacje mobilne. 

Posiada bogate doświadczenie międzynarodowe. Szef grupy UX w Orbitz Australia – odpowiedzialny za user experience i konwersje dla takich marek jak HotelClub.com, RatesToGo.com, AsiaHotels.com, o rocznej sprzedaży przekraczającej pół miliarda dolarów. 

W Polsce realizował projekty UX m.in. dla takich marek jak: Onet.pl, Deutsche Bank, Kredyt Bank, Wakacje.pl, Easygo.pl, ErgoHestia, Newsweek.pl, Nokaut, Merlin.pl. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz University of Technology Sydney, MBA.

AnnaCzoskaAnna Czoska 

HR-owiec, business coach, a przede wszystkim absolwentka Psychologii Biznesu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Współpracowała między innymi dla takich firm jak: Noble Bank, British American Tobacco, Open Life, JobHunter, Champion Consulting, BNP Paribas, SWPS, Studio HR. Jest pomysłodawcą nowatorskiej aplikacji Virtual Recruiter, pomagającej kandydatom przygotować się do rozmowy o pracę. Razem ze swoim zespołem – zwycięzcą drugiej edycji Startup Weekend Trójmiasto wdraża usługi Virtual Recruiter'a w modelu SaaS dla korporacji. Współtworzy i rozwija narzędzie do tworzenia CV w formie infografiki – Rezumey.pl. Z pasją przemierza HR-owe ścieżki, pogłębiając swoją wiedzę oraz doświadczenie przy nowych projektach rekrutacyjnych, jak i consultingowych. Miłośniczka kuchni włoskiej, uwielbia nowe technologie, obserwuje i analizuje najnowsze trendy.

michałmysiakMichał Mysiak

Od 7 lat jest związany z zagadnieniami zarządzania projektami i produktami teleinformatycznymi. Na studiach prowadził projekty informatyczne w ramach własnej działalności przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. W tym czasie jego firma została doceniona w konkursach Biznes na Start, Gdyński Biznesplan, Mikroprzedsiębiorca Roku 2009. W latach 2009-2013 był związany z jedną z najszybciej rozwijających się spółek na Pomorzu – Aiton Caldwell SA, gdzie pracował na stanowiskach: Project Manager, Business Line Manager (zarządzanie linią biznesową dla klientów biznesowych) i Business Lines Director (odpowiedzialny za portfel produktów dla biznesu). W sierpniu 2013 w 100% postawił na realizację własnych projektów i pomoc w tym zakresie innym, którzy mają motywację do prowadzenia własnego biznesu. Interesują go zarówno początkowe fazy projektu jak np. modelowanie biznesu jak i etap rynkowy przedsięwzięcia. Największe doświadczenie posiada w realizacji projektów ICT, natomiast poszukiwanie finansowania na rozwój ciekawych przedsięwzięć to dla niego czysta przyjemność.

łukaszmarkiewiczŁukasz Markiewicz

Wykładowca Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (ETI) Politechniki Gdańskiej, którego jest również absolwentem. Pracuje w Katedrze Systemów Geoinformatycznych, w której rozpoczął studia doktoranckie. Jego zainteresowania obejmują programowanie i technologie mobilne. Prowadzi badania z zakresu geoinformatyki, m.in. przetwarzanie danych satelitarnych, wykorzystanie danych przestrzennych w aplikacjach mobilnych i numeryczne prognozowanie pogody. Jest autorem wielu artykułów i prezentacji na konferencjach naukowych. Ponadto jest współautorem systemu nawigacji dla osób niewidomych i niedowidzących „Mówiące Mapy”, który został nagrodzony Złotym Medalem w konkursie EUREKA na 62. Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik BRUSSELS INNOVA 2013 w Brukseli, Srebnym Medalem w konkursie TECHNICON-INNOWACJE 2013 w Gdańsku oraz Dyplomem i Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia wynalazcze na arenie międzynarodowej w roku 2013.
Pracował w firmach zajmujących się m.in. wytwarzaniem aplikacji i gier mobilnych oraz systemów GIS. Doświadczenie dydaktyczne obejmuje prowadzenie zajęć z tematyki programowania (ze szczególnym uwzględnieniem platform mobilnych, m.in. Android i iOS) oraz map cyfrowych i systemów GIS.

jankaczmarek

Jan Kaczmarek

Partner w firmie doradztwa dotacyjnego EXEQ oraz współzałożyciel agencji CLIPATIZE specjalizującej się w eksplanatorach wideo, Członek Zarządu Fundacji MOST. W ciągu kilku lat działalności doradczej w obszarze innowacji, badań i rozwoju współpracował z wieloma klientami z branży IT i telekomunikacji oraz jednostkami badawczymi z Polski i Europy. Posiada doświadczenie w zarządzaniu organizacją, doradztwie strategicznym w zakresie działalności badawczo-rozwojowej i innowacji oraz pozyskiwania na ten cel finansowania ze źródeł publicznych i prywatnych. Jako doktorant Uniwersytetu Warszawskiego rozwija zainteresowania naukowe w obszarze analizy i reprezentacji emocji w systemach sztucznych.

 

StanisławLeśniakStanisław Leśniak

Konsultant w międzynarodowej firmie doradczej PwC, gdzie specjalizuje się w zakresie innowacji oraz komercjalizacji wyników badań. Był zaangażowany w analizę potencjału komercjalizacyjnego ponad 100 projektów naukowo badawczych w ramach współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Uczestniczył w stworzeniu mechanizmu oceny projektów oraz przygotowaniu modelu transferu wyników badań do biznesu. W ramach zespołu Wycen i Strategii brał udział w przygotowywaniu wycen przedsiębiorstw, modeli finansowych oraz analizowaniu i opracowywaniu prognoz finansowych. Jego wcześniejsze doświadczenia obejmują miedzy innymi tworzenie oraz inicjowanie działalności 
Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Politechnice Gdańskiej. Jako jego Koordynator 
zajmował się doradztwem prawnym i biznesowym na rzecz wspieranych start-upów oraz rozwijaniem postaw przedsiębiorczości na uczelniach wyższych.

Trenerzy:

PiotrBuckiPiotr Bucki
Trener, konsultant, wykładowca, a także praktyk komunikacji interpersonalnej oraz
korporacyjnej. Certyfikowany coach w obszarze Business and Executive Coaching. Trener kompetencji społecznych z wieloletnim doświadczeniem. Twórca autorskich programów szkoleniowych z zakresu wystąpień publicznych, komunikacji oraz motywacji. Prowadzi unikalne szkolenia oraz coachingi dla liderów i menedżerów na temat technik wzmacniania przekazu oraz kształtowania sugestywności w wystąpieniach publicznych.
Specjalizuje się także w zagadnieniach tworzenia efektywnych prezentacji biznesowych z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi.
Absolwent Politechniki Gdańskiej, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz Studium
Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Specjalizuje się w szkoleniach z obszaru kompetencji społecznych. Jego misją jest odnajdywanie w ludziach pokładów ich naturalnych umiejętności i potencjału, a także wykorzystywanie technik szkoleniowych dla tworzenia indywidualnych planów rozwoju kariery. Współpracował z wieloma organizacjami samorządowymi oraz komercyjnymi. 
Trener i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Menedżer projektów związany zawodowo z Grupą Nokaut.pl. Prowadził projekty dotyczące efektywnego wykorzystania mediów społecznościowych w e-marketingu oraz e-public relations. Stały współpracownik magazynów: „MaleMen", „Dolce Vita”, „Charaktery", „Style i Charaktery” oraz „Psychologia w szkole”. 

TomaszTomaszewski

Tomasz Tomaszewski

Przedsiębiorca, współzałożyciel firmy Rocket Studio. Konsultuje, inicjuje i wdraża nowe pomysły w branży internetowej. Specjalizuje się w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych modeli biznesowych, produktów oraz usług online. Prowadził projekty dla takich marek jak Polskapresse, Gratka-Technologie, Santi Diving Equipment, E-peers. Współtwórca popularnych serwisów o analizie biznesowej (http://analizait.pl) oraz tworzeniu produktów (http://productmanager.pl). W wolnych chwilach bloguje, czyta książki i ucieka za miasto rowerem.

 

Jury:

MichałPrzybyłowskiMichał Przybyłowski

Od 2001 r. związany z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową, współzałożyciel Polskiego Forum Corporate Governance. Autor oraz współautor publikacji na temat rynku kapitałowego oraz corporate governance, członek zespołu pracującego nad kodeksem nadzoru korporacyjnego, białą księgą corporate governance oraz architekturą rynku kapitałowego w Polsce. Członek zespołu konsultacyjnego kodeks Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW.

Od 2004 r. doradca na rynku kapitałowym, odpowiedzialny za pozyskanie kapitału dla projektów typu start-up, realizację ofert prywatnych w procesie pre-IPO, współpracę z funduszami venture capital, komercjalizację przedsięwzięć oraz transakcje fuzji i przejęć. Od 2007 r. aktywnie zaangażowany w powstanie alternatywnego systemu obrotu NewConnect, a później w doradztwo w procesie wprowadzania spółek do obrotu (Certyfikowany Doradca NewConnect/Catalyst 54/2011). Od 2010 r. współzałożyciel i Partner Zarządzający w spółce doradczej Taylor Economics odpowiedzialny za projekty doradztwa strategicznego i kapitałowego dla przedsiębiorstw.

Michał NowakMichał Nowak

Manager Business Link Trójmiasto. Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji oraz Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Od 2012 roku zajmuje się budowaniem społeczności Business Link w Trójmieście. Wspiera firmy i startupy na różnych etapach rozwoju. Entuzjasta innowacji i środowiska startupowego. Uwielbia aktywnie spędzać czas, fan siatkówki.

 

 

Katarzyna DudaKatarzyna Duda

Od 2012 roku kierownik platformy współpracy między inwestorami prywatnymi i pomysłowymi przedsiębiorcami: Inwestornia. Rok wcześniej została wybrana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości najlepszym akredytowanym konsultantem w Polsce w zakresie pozyskiwania środków europejskich. Członek Rady Nadzorczej Gunhed Sp z.o.o., której produktem jest Focus smarter analytics. Na co dzień współpracuje z autorami pomysłów biznesowych i inwestorami. Analizuje i zarządza projektami, buduje strategie rozwoju firm, szkoli i doradza na różnych etapach procesu inwestycyjnego oraz realizuje własne pomysły biznesowe. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz wielu specjalistycznych szkoleń z zakresu rynku kapitałowego i finansowania inwestycji wysokiego ryzyka. W przeciągu trzech ostatnich lat przeanalizowała ponad 500 projektów oraz uczestniczyła w ponad 50 rozmowach pomiędzy inwestorami i spółkami, w tym negocjacjach umów inwestycyjnych.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress